Spiralle hamile kalmak mümkünmü?

Spiral kullananlar Kadınlar Kulübü – Hangi marka spiral kullanmalıyım Hormonlu spiraller ve daha fazlası

Doğum kontrolünün amacı gebeliği önlemektir ve çok çeşitli doğum kontrol yöntemleri vardır. Cinsel yönden aktif olan bireylerin çocuk planı yoksa istenmeyen gebelikler için uygun bir doğum kontrol yöntemi seçebilirler. Size uygun en iyi doğum kontrolünün hangisi olduğunu merak ediyorsanız , bir kadın doğum uzmanın dan bilgi alabilirsiniz. Doğum kontrol yöntemlerinin çeşitli olduğunu belirttik. Bu makalemizde doğum kontrol araçlarından olan spiralle değineceğiz. Spiral varken hamile kalınır mı , spiral varken gebelik devam edebilir mi gibi soruların yanıtını makalemizin devamın da bulabilirsiniz.

 

Bir RIA , bir hekim tarafından rahim içine yerleştirilen bir T-şekilli bir cihazdır. Doğru bir şekilde rahime takıldığı zaman gebelikten %99 koruyabilir. Bir hormonal RİA, beş ila 10 yıla kadar gebeliği önleyebilir . Bu doğum kontrol şekli son derece etkiliyken, gebeliğin önlenmesindeki başarıs ıcihazın yerine düzgün yerleştirilip yerleştirilmediğine bağlıdır. Bu nednele RİA taktıran kadınlar düzenli olarak jinekolojik muyaneden geçmelidir.

Doğum kontrolünün en iyi yöntemi nedir?

Her kadın için “en iyi” doğum kontrolü metodu yoktur. Sizin ve eşinizin için doğru olan doğum kontrol yöntemi, birçok şeye bağlıdır ve zamanla değişebilir.En etkili doğum kontrol yöntemlerinin bile başarısız olabileceğini unutmayın. Ancak daha etkili bir yöntem kullanırsanız hamile olma şansınız azalır.

Hormonlu spiral kullananlar ve bilmesi gerekenler

Spiralle hamile kalabilir miyim ?

Gerçekten böyle bir risk mevcuttur, ancak istatistikler spiral türüne bağlı olarak olguların olasılıklarının% 0.5 ila% 2 aralığında olduğunu göstermektedir.
Soru : Spiral taktırdım 2 yıldır takılı. Bu ay adet olmadım sadece çamur gibi akıntım var . Sizce hamile olabilirmiyim ?
Bu tür soruları sıklıkla alıyoruz. Spiralle gebe kalmak mümkündür. Şayet spiralde kayma olursa yerinden oynarsa hamilelik söz konusu olabilir. Bu nedenle gebelik şüphesi olanların , gebelik testini yapmaları tedbiri sağlayacaktır.

RİA Baş ağrısı sivilcelenme yaparmı ?

Araştırmalar, RİA nın sivilceye, baş ağrısına, boğaz ağrısına, bulantıya, ruh hali değişikliklerine, cinsel yönelim kaybına veya kilo vermeye neden olmadığını göstermektedir. Ekstra kanser riski olduğuna dair bir kanıt yoktur.

RİA cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korurmu ?

Hayır korumaz. Cinsel yolla bulaşabilen enfeksiyonlardan korunmak için prezervatif kullanmanız gerekmeketdir.

Doğum kontrolü (kontrasepsiyon), gebeliği önlemek için kullanılan herhangi bir yöntem, ilaç veya cihazdır. Kadınlar, doğum kontrolünün farklı türlerinden birini seçebilir. Bazıları gebeliği önlemede diğerlerinden daha iyi çalışıyor. Kullandığınız doğum kontrol türünü, sağlığınıza, şu andaki ya da gelecekteki çocuk sahibi olma isteğinize ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyonları önlemeye duyduğunuz gereksinime bağlı olarak değişir . Doktorunuz hangi türün sizin için en iyi olduğuna karar vermenize yardımcı olabilir.

Sevgili hanımlar ; spiraliniz varsa gebe kalma olasılığınız vardır . Spiraliniz varken gebelik septomları yaşıyorsanız mutlaka gebelik testi yapın. Ayrıca her hangi bir cinsel yolla bulaşan hastalığa sahipseniz spiral taktırmadan önce işlemi yapacak hekime hemşireye durumu bildirin.

Spiral kullananlar Kadınlar Kulübü – Hangi marka spiral kullanmalıyım Hormonlu spiraller ve daha fazlası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir