Hamilelikte Yerleşme Kanaması implantasyon nasıl anlaşılır ?

Hamilelikte Yerleşme Kanamasını Nasıl Anlarım ? Kadınlar Külübü

Hamilemiyim diye soran kişiler hamileliği belli olduktan sonra değişik düşünceler içine girerler. Bu, genelde bebeği kaybedecekmiyim şeklinde yaşanılan korkular ve bu korkulara bağlı olarak gelişen ya bebek düşerse gibi sıkıntıların bir de kanamam oldu bebek mi düşecek ? Acaba bebek düşmeyecek te bu yaşadığım şey yerleşme kanaması mı ? gibi sorular ile psikolojisini bozma ve değiştirme yolunda emin adımlarla ilerler.

Yerleşme Kanaması mı Adet mi Nasıl anlayacağım ?

Regl ile yerleşme kanamasını ayıran en önemli etkenin akışkanlık ve koyuluk olduğunu unutmayalım değerli anneler… Adet yani regl kanaması uzun süreli ve koyu şekilde olurken, yerleşme kanaması açık pembe ya da açık kahve tonlarında olmaktadır. Genelde hamilelik bulgusundan önce kişi acaba hamilemiyim şeklinde düşüncelerden hatta ve hatta gebelik testi yapmadan önce yani regl tarihine yaklaşırken daha regl tarihine var iken açık kahve pembe tonlarda bir lekelenme görürse bu, yerleşme kanaması olarak anlaşılabilir.

İmplantasyon Kanaması Yerleşme Kanaması Tipleri Ne kadar Sürer ?

Kanamalar ile ilgili sizlere biraz önce hamileliğin hemen başında olduğunu belirtmiştim. Genelde bu tip implantasyon yani yerleşme kanamalarının 1-4 ay içinde dediğimiz renklerde görülmesi ( fazla olmamak şartı ile ) çok büyük bir bir engel teşkil etmeyecektir. Regl öncesinde genelde bu tip kanamalar döllenmenin 10. gününden itibaren kendini gösterecektir. Korkulacak birşey yoktur tabiki bunu regl kanamasından önce görmeniz gerekiyor ve renk olayına lütfen dikkat edelim.

HER TÜRLÜ KANAMAYI DİKKATE ALIN !

Gebeliği ile ilgili kesin bulguları bulunan betahcg testi yapan bir kişi ya da test yaparak hamile olduğu ortaya çıkan bir kişinin ilerleyen zamanlarda, bir kaç damla haricinde yoğun ya da parçacıklı şekilde gelen kanamalarda acilen doktorunu araması gerekiyor. Bu tür bir kanama ile hamile olduktan sonra karşılaşan anne adayının vakit kaybetmeden doktorunu araması gerekmektedir. Özellikle kanamalı durumlar, doktorunuz tarafından kontrol altında tutularak, kanamanızı azaltıcı ilaçlar size sağlanacaktır.

Kanama yaşayan ve doğum yapmış olan annen adayları bu hususta ne diyorlar ? Böyle bir kanamalı durum yaşadı iseniz fikirleriniz bizim için son derece önem arz ediyor ondan dolayı değerli yorumlarınızı lütfen sitemizden diğer anne olmak isteyen kişilerden esirgemeyin.

Konu ile ilgili her türlü sıkıntı yaşayan kişiler ile ilgili fikirler ve başına gelen olayları bizlere anlatacak anne adaylarına ve annelik yaşamış olan kadınlarımıza teşekkür ediyoruz. Lütfen katılımda bulunalım olur mu ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.