İlişkiden kaç gün sonra hamilelik belli olur ? Ne zaman gebelik testi yaptırmalıyım ?

Hamile miyim ? En erken bu gebelik testlerini ne zaman yapmalıyım ? Kadınlar Kulübü

Sevgili anne adayları ve anne olmak isteyen değerli misafirlerimiz. annelerkulubu.com sitesinde sizlerle tecrübelerimi ve sizlerden gelen yorumları paylaşarak, hamilemiyim diye soru soran annelerin kafasındaki soru işaretlerini kaldırmayı planlıyorum. Hamilelikle ilgili şüphesi bulunan kişinin öncelikle test yapması gerekiyor. Hamilelik testini en erken kegl tarihinize 3 gün kalacak şekilde yapmanızı istiyorum. Zaten hamileliğiniz var ise kesinlikle sonuç alacaksınız. Bunun için sizlere bir kaç tavsiye daha vermek istiyorum anne adayları. Öncelikle alacağınız testin markasının hiç bir önemi bulunmamakta herhangi bir testi alabilirsiniz.

TESTİ NASIL NE ZAMAN YAPMALIYIM ?

Yapacağınız gebelik testini, mutlaka sabah idrarınız ile birlikte yapacaksınız. Yaptığınız testte geçen sürenin önemli olduğunu unutmayınız. Testi yaptıktan 5 dakika sonra önünüze gelecek olan silik çizgi şeklindeki belirtilere pek dikkat etmeyecek, kale almayacaksınız. Yani 5 dakikada eğer ikinci çizgiyi silik olarak görüyorsanız hamilesinizdir demektir.

BETA HCG TESTİ YAPTIRARAK KESİN SONUÇ ALIN

Eğer imkanınız var ise, herhangi bir özel hastaneye giderek ücret karşılığında beta hcg testini hemen kan vererek yaptırabilirsiniz. Bu testin sonuçları yüzde yüzdür. Var ise vardır yok ise yoktur. Onun haricinde testi üç gün kala yaptırdığınıza göre ( adete 3 gün kala arkadaşlarım daha erken yaptırmayın ) çıkan sonucun muhtemelen 5 ve yukarısı olması gerekiyor  ki zaten bu sonuca görede yüzde yüz hamilelik olgusu ortaya çıkmıyor ama ümitlenebiliyorsunuz. Bu testi doktorunuza gösterdiğinizde size iki gün sonra ya da 4 gün sonra bir kez daha gelin diyecektir. Bunun nedeni buradaki bhgc hormonunun yükselme grafiğini gözlemlemektir.

BETA HCG TESTİ SONUCU 2 ÇIKTI HAMİLEMİYİM YÜKSELİR Mİ ?

Genelde merak edilen sorulardan birisi de yapılan test sonucunun yeniden yükselip yükselmeyeceği durumu. Evet yükselebilir, Eğer sizler regl tarihinden çok önce yaptıysanız bu testin sonucu doğru olmayabilir. Bunun için sizlere 3 gün kala test yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Genelde bhcg testi değerleri iki günde bir, bir önceki değerin 2 katı şeklinde ortaya çıkacaktır.

BHCG TESTİ ÖRNEĞİNE GÖRE HAFTA HAFTA HAMİLELİK

Testi yaptırdınız ve değerlerin ne olduğunu bilmiyor iseniz sizlere aşağıda yazdığım sonuçlar ışık tutacak, kaç haftalık olduğunuza dair bilgileri daha net bileceksiniz. Unutmayın en sağlıklı kaç haftalık hamileyim bilgisini ultrason ile doktorunuz sizlere verecektir. Testi yaptırdığınızda muhtemel sonuçlar ve kaç haftalık olduğunuzu gösteren rakamsal veriler şu şekilde görünecektir.

3 haftalık hamilelikte değer 5-50

4 haftalık hamilelikte değer 3-426

5 haftalık hamilelikte değer 19 7,340

6 haftalık hamilelikte değer 1,080-56,500

 

Şeklinde çıkabilir. Neden haftalık yani üç haftalık 5 ile başlıyor 4 haftalık 3 ile başlıyor diyorsanız bunlar ortalama değerlerdir ve net olarak kaç haftalık hamiş olduğunuz en net belirttiğimiz gibi doktorunuz tarafından ultrason muayenesi ile anlayabilirsiniz. Tabiki bunun için hamile olmanız gerek kızlar.

Testi yaptırdığınızda özellikle BHCG TESTİ yaptıran kişiler sonuçlarını bu konumuz üzerinden bize gönderebilirlerse yorumları yapabiliriz. Peki ya sen sevgili anne bu hususta sen ne diyor isen lütfen yorum olarak bizlere ulaş ve konunun altından dediklerini bizlere gönder

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.