Gebelikte 1. hafta belirtileri nelerdir?

Gebelikte birinci hafta , henüz hamile değilsiniz. Gebe kalmaya çalışan kadınların çoğu şimdi yumurtlamaya odaklanır . Kadınlar, çeşitli şekillerde yumurtlamayı tanır, ancak en etkili yol, vajinal mukusta görsel bir bakış açısıdır. Vajinal mukus dediğimiz vajianal akıntıdır. Vajinal akıntı normalde her kadında olur. Vajinayı mikroplar dan korur. Bu akıntı normalde su gibi berraktır. Yumurtlama dönemine girdiğiniz vakit bu akıntı kıvamlı olacaktır. Şeffaf tır. Görünüm itibari ile yumurtanın akına benzemektedir. Parmaklarınızın arasına aldığınızda bu akıntı esnek olur.

 

 

Kadınlar 5-7 gün arası adet kanaması yaşarlar. Tipik bir 28 günlük adet döngüsü için, ovülasyon döneminin başlangıcı 14 gün sonra gerçekleşir. Bu, gebe kalmanın mükemmel bir zamanıdır. Adet döngüsünü birkaç ay boyunca izleyebilir yumurtlama gününüzü belirleyebilirsiniz. Bu nedenle adet tarihlerinizi bir yere not almak önemlidir.

Gebe kalmadan önce mutlaka sağlık kontrolünden geçmeniz sağlıklı bir gebelik süreci için önemlidir. Kötü alışkanlıkları bırakmak ( sigara ve alkol ), sağlıklı beslenmek gerekir. Kimysallardan da uzak durmak gerekir. Bu süreçte stresten kaçının ve Folik asit takviyesine başlayın. Folik asit takviyesi gebelikte nörel tüp defektini önler. Fazla kilonuz varsa verin ve normal ağırlığınızı sağlayın.

Sigara içmek, içmek ve aşırı kafein gibi sağlıksız alışkanlıkları durdurun
Günlük 400 mcg folik asit içeren bir doğum öncesi vitamin alın
En verimli günlerinizi belirlemek için döngününüzü izleyin

Aslında hamile değilsiniz . Yine de, bu hafta , doktorun son aylık adet döngüsünün ilk gününü hesaplamasına yardımcı olmak için gebelik takvimine dahil edilir. Hamile kalmayı planlıyorsanız vücudunuzda ki değişimleri gözlemleyin. Adet döneminden sonra yumurtlama dönemine gireceksiniz. Vücut ısınızda artış , vajinal akıntıda yoğunluk , cinsel isteğin olması yumurtladığınıza işaret edebilir. Yumurtlama günün den bir kaç gün önce ve yumurtlama gününde ilişkiye girmeniz hamile kalma şansınızı artırır.

Sevgili okurlar Gebelikte birinci  hafta belirtileri ile ilgili makalemizi incelediniz. Gebelikte birinci  hafta belirtileri ile ilgili sorularınız ve yorumlarınız varsa bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilir, sorularınıza en kısa zaman da yanıt alabilirsiniz. Dileyen her kadının anne olması dileği ile.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.