Gebelik Testi Nasıl Sonuç Verir Nasıl Yapılır ?

Gebelik testi ne zaman yapılır kadınlar kulübü Hamilelik testi ne zaman nasıl yapılır ne zaman belli olur ve doğru sonuç verir ?

Hamile olabileceğinizi düşünüyor musunuz? En etkili doğum kontrol yöntemleri olsa bile , her zaman hata yapma şansı vardır. Sonuçta, yumurtayı gübrelemek yalnızca bir sperme ihtiyaç vardır.Hamile kalmak aslında sanıldığı kadar ne kolay nede zordur. Biraz nasip kısmet işi. Bunun yanın da doğru zamanda birliktelik üreme problemi yoksa gebe kalmayı sağlayabilir.Çoğu kadının merak ettiği sorulardan biri gebelik şüphesin de ne zaman test yapacağıdır. Bu makalemizde gebelik testi ile ilgili bilgilere yer vericez.

 

İdrardan gebelik testleri tipik olarak idrarda insan koryonik gonadotropin (HCG) adı verilen bir hormon test edilir . HCG yalnızca hamiliyseniz bulunur . Test için idrarı toplamanın farklı yolları vardır. Seçtiğiniz teste bağlı olarak, aşağıdakileri yapmanız gerekebilir:

idrarınızı bir bardakta toplayın ve sıvıya bir test çubuğu daldırın
idrarınızı bir bardakta toplayın ve az miktarda sıvıyı özel bir kaba aktarmak için damlalık kullanın
Test çubuğunu beklenen idrar akımının bulunduğu bölgeye yerleştirin
Çoğu test, cevapsız bir süre sonra yapılırsa yüzde 99 geçerlidir . Evde test yapmanın iyi yanı, kendi evinizin mahremiyetinde yapabilmenizdir. Testi açın, talimatları izleyin ve sonuçları görüntülemek için önerilen süreyi bekleyin.Önerilen bekleme süresi geçtikten sonra testler sonuçlarınızı aşağıdaki yollardan biriyle gösterecektir:

Renk değişikliği
Tek çizgi
Artı veya eksi gibi bir simge
Çift çizgi
Hamile veya hamile değil kelimeleri

Ne zaman gebelik testi yapılmalıdır ?

En doğru sonuç için beklenen çevriminizde ( adetinizde ) gecikme olmasını beklemektir.Dönemi kaçırıncaya kadar beklemek istemiyorsanız, ilişki sonraı 1-2 hafta beklemelisiniz. Hamiliyseniz, vücudunuzun saptanabilir HCG seviyeleri geliştirmek için zamana ihtiyacı vardır. Bu, tipik olarak bir yumurtanın başarılı şekilde implantasyonun dan sonra yedi ila 12 gün sürer . Testi çok erken yaparsanız hatalı bir sonuç alabilirsiniz.

Hamilelik testi yaptırmanız gerektiğine dair bazı bulgular vardır . Gebeliğin ilk ve en güvenilir işaretlerinden biri, kaçırılmış bir dönemdir.Yani adetinizde gecikme olmasıdır. Bazı nedenlerin adetinizi geciktirebileceğini unutmayın. Stres, mevsim dönüşleri,kullandığınız ilaçlar ve bazı tıbbi koşullar gecikmeye neden olabilir.

 

Hormon seviyeleri kadından kadına ve gebeliğe göre değişir. Gebeliğin ilk dönemlerinde yerleşme krampları ve kanaması yaşayabilirsiniz. Bu da gebelik testi yapmanız için iyi bir sebeptir. Yalnız yukarıda belirttiğimiz gibi testi gecikme söz konusu olursa yapın. Gebelikte daha fazla östrojen ve progesteron üretilirken vücudunuzda bir takım değişiklikler olucaktır. Bunlardan biride gögüslerde olan değişimlerdir. Gögüsleriniz hassas ve ağrılı olabilir. Kendinizi tanıyorsanız bedeninizdeki değişimlerin farkına varın. Kendinizi güçsüz yorgun, uykulu hissediyorsanız ve sık idrara çıkıyorsanız ve yine döneminizde gecikme varsa test yapın.

 

Cinsel yönden aktifseniz, ve korunmuyorsanız gebe kalma olasılığınız vardır. Şayet döneminizde gecikme varsa ve evde gebelik testi yapmayı düşünüyorsanız sabahın ilk idrarıyla testinizi yapın. Test öncesi sıvı alımından kaçının çok fazla sıvı alımı test sonucunu etkileyebilir. Bununla birlikte, farklı marka testler hormonun farklı miktarlarını tanıyabilmektedir. Test sonucunuz ne olursa olsun mutlaka durumunuzdan emin olmak için kanda gebelik testi (Hcg) yapın.

Sevgili anneler ne diyor okurları evde gebelik testi nasıl yapılır adlı konumuzu incelediniz. KOnuya dair yorumlarınızı ve sorularınızı bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilirsiniz. Deneyimlerinizi paylaşmak bir çok kişiye ışık olucaktır. Dileyen her kadının anne olması dileği ile. Mutlu huzurlu bir yaşam diliyoruz..

Gebelik testi ne zaman yapılır kadınlar kulübü Hamilelik testi ne zaman nasıl yapılır ne zaman belli olur ve doğru sonuç verir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.