Bebeğin erkek yada kız olması için neler yapılabilir ?

Bir bebeğin cinsiyeti, anne ve babanın kromozomları tarafından belirlenir. Daha iyi anlamak için, spermlerin nasıl geliştiğine bakalım. Bir insan spermi, bir çift seks kromozomu dahil olmak üzere 46 kromozom çiftini içeren bir hücrenin bölünmesinden oluşur. Dişiler XX kromozomları, erkekler ise XY kromozomlarını taşır. Sperm ayrıca embriyonun DNA sının yarısını da taşır, yumurta da diğer yarısını.

Bir yumurtayı bir X taşıyan sperm döllerse bebek kız olur Y taşıyan bir sperm yumurtayı dölelrse bebek erkek olur. Yani bebeğin cinsiyetini yumurta hücresini dölleyen sperm belirler. Bazı çiftler erkek bebek sahibi olmak isterler. Toplumların çoğun da bebeğin cinsiyetini seçimi mümkündür. Ülkemiz de bu durum yasal değildir. Bebeğin erkek olması için doğal yollar uygulanması gereken metotlar varmıdır ? Evet vardır ama bu yöntemler bebeğinizin cinsiyetini % 100 belirlemez.

 

Erkek ve kız bebek için beslenme

Bazı gıdaları tüketmenin bebeğin cinsiyeti üzerinde etkili olduğu öne sürülüyor. Yapılan araştırmalar, yüksek oranda kalorili besinler tüketenlerin erkek bebek doğurduğunu iddia ediyor. Ayrıca ilişki esnasın da alınan pozisyonda bebeğin cisniyetini belirleyebiliyormuş. Yakın zamanda bildirilen araştırmalar , kahvaltılık tahılın tercih eilmesiz potasyuım bakımın dan zengin besinlerin tüketilmesi erkek bebek doğurma şansını artırdığını gösteriyor. Muz, kuru fasulye, nohut, mercimek, kayısı ,ananas, et ürünleri erkek bebek isteyenler tarafın dan tüketilmelidir. Kız bebek isteyenler ise kalsiyum ve magnezyum bakımın dan zengin gıdalarla beslenmelidir. Tuzsuz besinler, süt ve süt ürünleri sıklıkla tüketilmelidir.

Karbonatla vajinal duş

Karbonatlı suyla vajinal duş alıp birlikteliği sağlamak bebeğin erkek olmasını sağlayabiliyormuş. Bu uygulamayı hekime danışmadan kesinlikle yapmayın.

Bebeğin erkek olması için ilişki zamanlaması

Bebeğin erkek olması için yumurtlama dönemin de ilişkiye girmeniz önerilir. Yumurtlama günlerinizi ovülasyon kitleri ile öğrenebilirsiniz.

Çin takvimini takip ederek ilişkiye girdim bebeğim erkek olur mu ?

Maalesef hayır. Bunu bir çok makalemizde belirtiyoruz. Çinde kız nüfusun da patlama var. Çin takvimi işe yaramıyor.

İlişki öncesi Türk kahvesi içmek cinsiyeti belirler mi ?

İddia odurki ilişki öncesi içilen tük kahvesinin sperm hızını artırdığı söyleniyor. Erkek bebek istiyorsanız eşinize sade Türk kahvesi içirin.

Erkek bebek için pozisyon varmı ?

Kadının pozisyonu bebeğin erkek olmasını sağlıyormuş. İlişki esnasında köpek pozisyonu alın. Spermler bu pozisyonla yumurtaya daha hızlı ulaşacaktır.

Y kromozomu taşıyan spermler X kromozomu taşıyan spermlere göre daha hızlıdır. X kromozomu dişi sperm asidik ortamda daha uzun kalabilir. Y erkek spermi ise bu asidik ortama dayanıklı değildir.Beslenme şekliniz rahimdeki asit oranını belirler. Potasyum ve sodyum bakımından zengin besinleri tüketmeniz bebeğinizin erkek olmasını sağlayabilir. Kalsiyum ve magnezyum açısından yüksek olan besinler süt ve süt ürünleri tüketmek bebeğinizin kız olmasını sağlayabilir.

Bebeğin erkek olması için aslın da sihirli bir değnek yok. İnternette yer alan erkek bebek için yapılması gerekenler, kız bebek için uygulanması gerekenler ile ilgili sayısız yazı görmüşsünüzdür. Bu önerileri dikkate alıp uygulayanların çoğu etkili bir sonuç almamıştır. Geri kalanı ise yer alan bilgileri uygulayarak istedikleri cinsiyette bebek sahibi olduklarını iddia etmektedir. Sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz ? Bebeğinizin cinsiyetini belirlemek için neler yaptınız ? Bildiklerinizi bizlerle paylaşmak istermisiniz ? Cinsiyet belirleme ile ilgili yorum ve önerilerinizi bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.