Hamilemiyim hamile olduğumu nasıl anlarım diyenlere kesin tüyolar

Hamilemiyim  Nasıl Anlayabilirim ?

Genel olarak kadınlarımız, özellikle hemen birlikteliğin ertesi günün de ya da bir kaç gün içinde psikolojik olarak hamile olduğunu düşünmektedirler. Bu durum birliktelik ile ortaya çıkmakta ve baya bi kafa kurcalamaktadır. Kesin olarak hamile olduğumu nasıl anlarım diyen bir kadının şu hususları önemle bilmesi gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Öncelikle hamile kalabilmeniz için tam olarak bir birliktelik yaşamış olmanız gerekiyor. Olayları sizler için biraz açalım istiyorum. 

Yumurtlama Ovülasyon Gününde İseniz Hamilelik Oluşabilir 

Yumurtlama gününe denk gelen bir zamanda birliktelik yaşamış iseniz ve tam anlamı ile bir birliktelik söz konusu olmuş ve korunma durumu da olmamış ise tabiki siz hamile kalmış olabilirsiniz. Tabiki bu oran yüzde yüz değilse de bile baya yüksek durumdadır bilginiz olsun. Yumurtlamanız yok ise örneğin bir iki hafta kadar var ise yine hamile kalmanızın baya güç olacağını sizlere belirtelim. 

hamilemiyim.jpg

Psikolojik olarak kendimi hamile hissediyorum ?

Sık sık karşılaştığımız bu durum özellik ile regl ile birlikte gelen belirtilerle hemen hemen örtüştüğünden dolayı örneğin kasık batması, göğüslerde hassasiyetin oluşması, baş ağrıları, iştahsızlık durumu gibi belirtiler ile kadınlarımız bunu gebelikmiş gibi anlamlandırarak Hamilemiyim sorusunu kendi kendilerine yöneltiyorlar. Tabiki hamile değilsiniz. Net olarak sizler hamile olduğunuzu anlayabilmeniz için bu belirtilerden daha fazla işaretlere ihtiyacınız olacak bunu unutmayın lütfen. 

 

3 5 7 Günde hamilelik belirtisi olur mu ?

Tabiki hayır bu kadar kısa bir sürede sizin hamile olup olmadığınız kesinlikle ortaya çıkmayacaktır. 

 

En Erken gebelik Testini Ne Zaman Yapmalıyım ?

Muhtemel regl tarihinizi en az 3 gün geçe evde gebelik testi yaparak sonucu alabilirsiniz. Daha erken test yapsam gebe olup olmadığım ortaya çıkar mı diye soruyor iseniz eğer yine gebeliğinizi net olarak öğrenmek için Hastaneye giderek kandan beta hcg kan testi değerlerinize bakarak gebe olup olmadığınızı tabiki anlayabilirsiniz. 

hamilelikte-bas-agrisi.jpg

Hamileliği işaret Eden Bazı Net Belirtiler Şunlardır

Öncelikle adet durumunda kesin olarak gecikme meydana gelmesi gerekiyor. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmak demek en belirgin işareti almak anlamına gelmektedir. Bu tür bir durum ile karşı karşıya kaldı iseniz hemen testinizi yapmanız gerekiyor. İkinci Husus İse Yerleşme Kanaması dır. Adet gibi olmayan küçük bir kaç damla lekelenmeler de yerleşme kanaması olduğundan yine hamilelik olmuş olabilir. Karnın alt kısmında küçük küçük kasılmalar ve basınç durumu da hamileliğin belirgin belirtilerindendir. Baş Ağrısı, Kabızlık ve şişkinlik durumunuz da var ise göğüslerdeki hassasiyet arttıysa sizin artık hamile olup olmadığınızı anlamanız için test yapmanızın vakti gelmiş demektir. 

Bu konumuzun altından bizlere yaşadığınız ya da içinde bulunduğunuz durum ile ilgili sorularınızı gönderebilir ve net cevaplar alabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.