Evde yapılan doğal gebelik testleri

Hamilelik güzel bir deneyimdir ve hamile olduğunuzu belirten sonuç sizi telafisi imkansız duygulara sürükleyebilir. Pozitif bir test sonucu ile tüm dünyanız değişir. Tabi durum herkez için aynı değilidir. Gebelik planı olmayan gebe kalmayı istemeyen bazı kadınlarda gebe kalmaktan korkar . Hamile olup olmadığınızın belirsizliği sizi endişelendirebilir. Bu endişeyi hafifletmenin tek yolu şüphelerinizi en kısa sürede doğrulamaktır. Eczeneden bir test alarak gebe olup olmadığınızı öğrenebilrisiniz. Yada bir hastaneye gidip kan vererek gebeliğinizi kesin olarak onaylayabilirsiniz. Bunların dışın da bazı yöntemlerle gebe olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Bu makalemiz de evde yapılan gebelik testleri hakkın da bilgiler vereceğiz.

 

 

Gebelik belirtileri

Cevapsız bir dönem: Döneminizi kaçırmak (adetin geçmesi ) , hamileliğin bir numaralı işaretidir. Bazen adet dönemi gebelik dışında da gecikebilir bunu da unutmamak gerekir.
Sabahları kusma: Gebeliğin diğer işaretlerinden biri sabahları nedensiz kusma dır.
Gögüslerde şişme hassasiyet : Hormonlarınızdaki dengesizlik, göğüslerinizin daha dolgun, acılı ve yumuşak hissetmenize neden olabilir.
Yorgunluk: Hormonal değişiklikler sizi daha sık uykulu ve yorgun hissetmenize neden olabilir.
Aşerme : Bazı gıdalara karşı aşırı isteğiniz olabilir. Yada bazı yiyeceklerden dolayı tiksinebilirsiniz.

Evde yapılan gebelik testleri

İdrarınızı sabah bir kaba yapın . Bu idrarı 3-4 saat boyunca dinlendirin. İdrarın üzerinde tortu olursa bu gebe olduğunuzun işaretiymiş.
Diş macunu testi

Bildiğimiz gibi, diş macunu diş temizlemek için kullanılır. Son dönemlerde kadınlar diş macununu gebelik testi yapmak içinde kullanıyor. Sabahleyin beyaz renkli diş macununa idrarınızı damlatın. Bir süre sonra macun mavi renge dönüşürse ve köpürürse bu gebe olduğunuzun işaretiymiş.

Çamaşır suyuyla gebelik testi

Çamaşır suyu, kadınlar tarafından çeşitli günlük yaşam gereksinimlerinde kullanılan yaygın bir kimyasal temizleyicidir. Çamaşır suyu da kadınların gebelik tespiti için kullanılır. Bu testi gerçekleştirmek kolaydır, ancak yapıldığında dikkati gerektirir. Ağartıcıyı bir kapta idrarınızla karıştırmanız ve meydana gelen reaksiyonu görmek yeterlidir. Çamaşır suyu idrarla buşuştuğu an köpürürse bu gebe olduğunuzun işaretiymiş.

Sirkeyle gebelik testi

Sirke, günlük yaşamda en yaygın kullanılan üründür. Çeşitli amaçlar için kullanılır, ancak aynı zamanda geçmiş zamanların hamilelik dedektörüdür. Ev yapımı bir hamilelik testi olarak sirke kullanarak gebelik şüphelerinizi hızla giderebilirsiniz. Sirkeyi bardaktaki idrarla karıştırın ve iyice karıştırın ve bazı kabarcıklar oluşturacaktır.Karışımın rengi değişirse testin sonucu pozitiftir.

Buğday ve Arpa Gebelik Testi

Buğday ve arpa, Mısırlılarda gebeliği teyit etmek için kullanılırdı.Eski Mısırlılar, buğday ve arpanın gebeliği kolay bir şekilde tespit ettiğine inanıyorlar. İdrarınızı buğday ve arpa tohumlarına dökün. Buğday ve arpa tohumları fermente olmaya başlarsa, o zaman test sonucunun pozitif olduğu anlamına gelir. Ayrıca, Mısır halkının, buğday tohumunun yetişip büyüyorsa, bebek oğlanın ve eğer arpa tohumunun yetişmesi durumunda bebek kız olduğuna dair inancın olduğu söyleniyor.

Şekerle gebelik testi

Şeker testi, kadınlarda gebelik tespiti için kullanılan en yaygın testlerden biridir. Şeker, sıvı maddenin hızla eriyen bir bileşenidir ve bir element halindeyken değişiklikler meydana gelir. Sadece fincana şeker döküp idrarınızı koyun. Şeker erimeye başlarsa, o zaman hiçbir değişiklik belirtisi göstermediğinden negatiftir. Ancak şeker kümeler yapmaya başlarsa hamilelik testiniz pozitiftir.

Sabunla gebelik testi

Sabun, el yıkamanın ya da duş almanın günlük kullanımının en tipik ürünüdür.Ancak bu sabun, birçok kişi tarafından bilinmeyen bir hamilelik dedektörüdür ve basit hamilelik testinin küçük bir sabun parçasıyla yapılabileceğinin bir garantisidir.İdrarınızı bir kapta toplayın ve sabunu içine atın. Çok küçük parça kullanın . Sabun köpürürse test sonucu pozitiftir.

Gebelik Testi için İdrar Tahlili

Bu, gebeliğinizi saptamanın en kolay yoludur. Vücudunuzdaki idrar, sağlığınızın farklı yönleri hakkında çeşitli şeyleri anlatır. Eczaneden aldığını bir gebelik testini sabahın ilk idrarını kullanarak test edin. Aldığınız testin kullanma talimatlarını gözden geçirin. Doğru uygulandığında ve test herhangi bir darbe almadığında doğru sonucu verecektir. Bunun dışında kanda gebelik testi yaparak gebe olup olmadığınızı daha net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Yukarıda vermiş olduğumuz bilgilerin bilimsel bir dayanağı yoktur hepsi iddiadan ibarettir.

Sevgili okurlar evde yapılan gebelik testleri ile ilgili makalemizi incelediniz. Siz bu yöntemleri daha önce uyguladıysanız aldığınız sonuçları bu başlık altından bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca merak ettiğiniz sorularınız varsa bize sorabilir, en kısa sürede

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.