Zevk suyuyla hamile kalınırmı?

Boşalma olmadan zevk suyuyla hamile kalınır mı ? Bu soru genelde evli olmayan çiftler tarafın dan bize sıklıkla yöneltilmektedir. Öncelikle nasıl hamile kalınır bunu bilmek gereklidir. Nasıl hamile kalınacağı konusun da daha önce bir çok makalemiz de bilgi vermiştik.

Gebelik, bir erkeğin sperminin , bir kadının yumurtasını döllediğinde gerçekleşir. Boşalma esnasında bir erkek milyonlarca sperm bırakabilir. Sağlıklı üreme yeteneğine sahip bir kadında ovülasyon ayda 1 gerçekleşir. Düzensiz dönemlere sahip olanlarda yumurtlama gününü belirlemek güç olabilir. Sperm bir kadının rahminde 3-5 gün yaşayabilir. Bu nedenle yumurtlama gününden bir kaç gün önce ilişkiye girmeniz durumun da hamile kalabilirsiniz.

 

 

Soru :

Erkek arkadaşımla sürtünmeli ilşki yaşadım üzerimizde bir şey yoktu , boşalma olmadı ama zevk suyundan şüpheleniyoruz hamile kalırmıyım ?

Sıvı sperm içeriyorsa ve vajinaya girerse gebelik oluşabilir. İstenmeyen gebelikler için uygun bir doğum kontrol yöntemi uygulamanızı öneriyoruz.

Soru :

Sevgilimle üzerimizde çamaşır varken birliktelik yaşadık boşalma olmadı ama zevk suyu çamaşırıma geldi hamile kalımıyım ?

Korunmasız her cinsi münasebet gebe kalma açısın dan risktir. Zevk suyu nadir de olsa sperm içerebilir . Gebe kalma olasılığı düşükte olsa ihtimal vardır. Bu nedenle beklenen adet döneminiz gerçekleşmez ise tedbiren gebelik testi yapın.

Cinsel ilişki sırasında erkek boşalsın yada boşalmasın hamile kalmak mümkündür. Bu nedenle hamile kalmak istemiyorsanız Doğum kontrolünün en güvenilir yöntemlerini mutlaka tercih edin. Cinsel ilşki esnasın da erkek aşırı yarılmışsa ve boşalmaya yakınsa ön sıvısında yani zevk suyunda sperm olabilir. Bu durumda hamile kalabilirsiniz.

Bir çok evli çift gebeliği önlemek için geri çekme yöntemini uyguluyor. Geri çekme yöntemi hamilelikten % 100 korumuyor . Bu yöntemle bir çok kadın gebe kalmaktadır. Hem gebeliği önlemek hemde cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak için prezervatif kullanın. Prezervatifle gebelikten korunmak istemiyorsanız diğer doğum kontrol yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Etkili doğum kontrol yöntemleri için ” Doğum kontrol yöntemleri ve etkinlik oranları ” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz. Zevk suyuyla hamile kalınır mı başlıklı makalemizi incelediniz. Konuya dair sorularınızı bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilir, sorularınıza en kısa zaman da yanıt alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.