Progestan fitil kullananlar işte merak edilenler

Sadmin

Administrator
Yönetici

Progestan fitil Nedir Hamilelikte Kullananlar Progestan fitil kullanan kadınların merak ettikleri


Selamlar değerli anne kadınlar kulübü kullanıcıları ve değerli misafirlerimiz, bu konumuzda sitlere progestan fitil kullanan kadınların dikkat etmesi gereken hususları soru cevap şeklinde açmaya karar verdik. Progestan fitil ne için kullanılır hamilelikte kullanılır mı içinde neler var işte sorularınıza net cevaplar. Gebelik bölümünden hamilelikle ilgili konularımıza ulaşabilirsiniz.
progestan nedir ne için kullanılır.jpg

Progestan Nedir Hamilelikte Ne İçin Kullanılır ?​


Sevgili anne adayları dokturunuz bu fitil şeklindeki progestan hormonu içeren ilacı size vermiş ise kullanınız kendi başınıza bebeğim için iyi olur düşüncesi ile asla ama asla kullanmayınız. Hamileliklerde özellikle rahminizin içinde tutunan bebeğin tutunma bağlarını kuvvetlendirerek düşük tehlikesinin önüne geçmek adına, doktorlar tarafından verilen bir ilaçtır progestan. Bebeğiniz daha iyi tutunacağından dolayı belirttiğimiz üzere gebelikte düşük riski olan kadınların korkulu rüyalarının önüne geçer yani başka bir deyişle hamileliğinizdeki düşük riskini sıfıra kadar indirir. Tam maddeler halinde yazmamız gerekir ise şu işe yarar bu ilaç. Bu arada progestan aslında bir hormonun adı arkadaşlarım fitilin içinde de size gerekli olan bu hormon bulunmakta. Bakınız İÇindekiler

 • Hamile kalmış kadınlarda kullanılır.
 • Bebeğin tutunmasını sağlar.
 • Bebeğin rahim içinde rahatlıkla büyümesini sağlar.
 • Erken doğumun önüne geçer.
 • rahim kasılmalarının önüne geçer.
 • Vaktinde önceki doğumları ortadan kaldırır.

Progestan fitil kullananlar Yan etkilerini biliyor musunuz ?


Bebeklerinizin sağlıklı şekilde dünyaya gelmesi adına, doktorlarınız bu ürünü sizlere kullanmanız hususunda size yazdı ise ve kullanmaya başladı iseniz aşağıda yer alan bazı yan etkileri gözlemlenebilir.
 • Ağızlarınız olduğundan daha fazla kuruyabilir.
 • Uyku düzenleriniz bozulabilir ve uykusuzluk baş gösterebilir.
 • Olduğundan daha fazla yorgunluk hissi uyandırabilir sizde bu progestan.
 • Sinir kat sayılarınız yükselir ve sinirlilikle birlikte kavgacı bir hal alabilirsiniz.
 • Ateş yapabilir bununla birlikte mide bulantısı yapabilir.
 • Kusma yapabilir ve ishal durumu olabilir.
 • Baş ağrısı yapabilir.
Bebeğinizi kucağınıza sağ salim almanız adına lazım gelen progestan hormonu size verildi ise bu yan etkileri görebilirsiniz. Kolay değil tabi ki bir bebek dünyaya getireceksiniz.

Progestan fitil nasıl kullanılır ? Progestan kullanımı nasıl olmalıdır ?


Bu ilacın birden çok şekilde vücuda verildiğinin altını çizmemiz gerekiyor. Bu konumuzda Fitil Progestan takviyesinin nasıl kullanıldığını anlatıyoruz. Bu ilacı aynı zamanda doktorunuz hap olarak verebileceği gibi sizlere enjeksiyon yani iğne olarak ta verebilir. Fitil Vajinal yoldan kullanılacaktır sakın içmeyin bilginiz olsun. Peki nasıl kullanmam gerekiyor ?
 • Öncelikle fitili çıkartmadan yani almadan önce ellerinizi iyice yıkayınız.
 • Çömelir gibi oturup vajinanın doğru pozisyon almasını sağlayınız.
 • Fitili güzelce kabından çıkartınız.
 • Baş yani işaret parmağınızla mümkün olduğu kadar derine doğru itiniz.

Bu şekilde kullanacaksınız. Bebeğime bir şey olur mu diye düşünmeyin asla bir şey olmayacaktır. Kullanan kadınların yorumları ve uzman görüşleri bu yöndedir.

Progestan fitil kullananlar geri çıkıyor diyorsanız ?

Sevgili anne adayları her şeyi denemenize rağmen fitil kendiliğinden akıntı ile birlikte dışarıya çıkıyor olabilir. Bu durumda fitili kullandıktan hemen sonra ayakrlarınızı bi on dakika kadar yukarıda tutmanız yararlı olacaktır.


Progestan fitil kullananlar akıntı yapar mı diye soruyorlar ?


Progestan fitil geri akıyor ? Bu fitilin kullanılması ile bir kaç gün şeklinde parçalı pütürlü akıntılarınız olabilir bu durum tamamen normaldir. Sarı akıntı halinde sulu şekilde akıntılar görebilirsiniz. Sap sarı akıntı olmuş olabilir fitilden ama korkulacak bir durum söz konusu değil tamamen normal bir durumdur bu.

Progestan fitil kaç saatte etki eder ?


Sevgili anne adayları fitili aldığınızdan itibaren bebeğiniz güvence altına 10-12 saatte gelecektir. 12 saatlik süre zarfında bu fitil maksimum şekilde etki edecektir. Doktorunuzun verdiği ve tavsiye ettiği günlük miktarı aşmayınız.

Bu ilaç ile ilgili kafanızdaki soru işaretlerini gidermek adına İlaç Tanı tarafından yapılan ve yararlı bilgiler içeren bir de videosunu eklemek istiyoruz.


Konu hakkında merak ettikleriniz olur ise lütfen bizlere çekinmeden yazınız. Umarız bebeklerinizi sağlıklı bir şekilde kucaklarınıza alırsınız. :)
 
Üst