Duxet Kullananlar ve bilmesi gerekenleri yazıyoruz

Sadmin

Administrator
Yönetici

Duxet Kullananlar Kadınlar Kulübü Forum'da Duxet Kullacı Yorumları


Öncelikle gerek duxet gerek ise diğer başka ilaçların doktor tavsiyesi olmadan kullanılmaması gerektiğinin önemle altını çiziyoruz. İçeriğinde mutluluk verdiği söylenen antidepresan türü bir ilaç olup, son zamanlarda özellikle insanlar tarafından mutsuzluk ile baş etmeye çalışan kişiler tarafından doktorların verdiği bir tür psikiyatri ilacıdır diyebiliriz.

Özellikle duxet kullananların yaptığı yorumlardan ve ekşisözlük gibi siteleri incelediğimizde gece yatmama sorunları olan kişilerin kullanmaya başladığı, hatta birbirlerine tavsiye ettiği bir ilaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Cymbalta muadili bir ilaç olduğunu pek işe yaramadığını söyleyenler de var. Tabiki bu ilaçların kullanımı doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle tavsiye edilmiyor. Hekim yazdığında kullanalım kulaktan dolma bu tür ilaçların kullanılmasını asla onaylamıyor ve önermiyoruz. Kadınlar Külübü

duxet kullanıcı yorumları kadınlar kulübü.jpg


DUXET NE İÇİN KULLANILIR


Yorumlarına ve ilaç içeriği olan prospektüse baktığımızda aşağıdaki hissiyatları ve rahatsızlıkları olanların kullandığı bir ilaç olarak karşımıza çıkmaktadır.
 1. Kronik Ağrı çekenler.
 2. Kronik baş ağrısı çekenler.
 3. Kronik kemik ağrısı çekenlerde.
 4. Kronik eklem ve kas hastalıklarında.
 5. Nevamlı gerilme hissi yaşayanlarda.
 6. Vücudunun değişik yerleri sürekli ağrıyanlarda kullanılıyor.
 7. Endişe kaygı ve depresyona neden olan kimyasalları tedavi eder.
 8. Genel hayatı bozan tükenmişlik sendromunda kullanılır.
 9. Fibromiyalji tedavisinde kullanılır.
 10. Nöropatik ağrılarda kullanılır etkilidir.
 11. Kronik ağrıların tamamının giderilmesinde kullanılır.
Doktorunuzun önerdiği şekilde kullanacaksınız. Yanlış ya da talimat dışı kullandığınızda hastalığınızın daha da arttığını göreceksiniz. İlacı yemek esnasında ya da öğün arasında tıpkı antibiyotiklerde olduğu gibi aynı saatte alacaksınız.

Duxet Hemen Etki Eder mi ?

Hayır arkadaşlarım bu ilacı kullanmaya dediğimiz gibi doktorunuzun verdiği tarife harfiyen uymaya başlayarak aldığınızda. Kendinizi ya da ağrı hissiyatlarınızın geçmesinin bir ayı bulduğu en erken üç haftada etki ettiği gözlemlenmektedir. Dolayısı ile ilacı kullanmaya başladığınızda " bana etki etmedi " diyerek kullanmayı da asla kendi kafanıza göre yapıp bırakmayınız. İyi sonuç için ilacın sürekli kullanılması gerekmektedir. Süreyi de doktorunuz tavsiye edecektir. Önerilen günde 2 kapsül şeklinde ortaya çıkıyor ama dozajı doktor ayarlayacaktır.

Duxet Kullanmayı Unuttum Ne Yapmalıyım ?


Yanlış bilinen bir şey var kullanması unutulan duxet ilacı için iki doz alıyorsunuz. Sakın böyle bir şey yapmayıız. İlacı kullanmayı unuttuğunuz anda bir tane hemen atabilirsiniz lütfen doz aşımı yapmayınız.

Duxet İlacının Yan Etkileri Nelerdir


İlacın, kişiden kişiye göre değişik etki yaptığı ve yan etkilerinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Kimini aşırı mutlu ederken kimini halsiz yapıyor kiminin tüm ağrılarını alır iken kiminde uyuşukluğu giderdiği söyleniyor. Prospektüste bilinen yan etkileri şu şekilde ortaya çıkmaktadır.

 1. Duxet ilacı baş dönmesi yapabilir.
 2. Karıncalanma hissi uyandırıp uykunuzun kaçmasına neden olabilir.
 3. Kabuslar görmenizi sanrılar görmenize neden olabilir.
 4. Yorgunluk yapabilir ve uyuklama hali olabilir.
 5. Tedirgin ve sürekli bir şey olacakmış gibi kaygı bozukluğuna yol açabilir.
 6. Bulantılarınız ya da kusmalarınız olabilir.
 7. İshal aşırı terleme denge kayıpları olabilir.

Görüldüğü üzere kişiden kişiye değişiklik gösterebilen bir çok yan etkisi de bulunmaktadır bu ilacın. Bu bağlamda, kendi başınıza ya da tavsiye ile bu ilacı kullanmayınız.

Sevgili Kadınlar Kulübü Kullanıcıları Duxet Kullanıcı yorumları hususunda sizlerin de diyecek bir şeyleri var mı ? Ne kadar zamandır kullanıyorsunuz ? Sizdeki etkileri neler oldu bizlerle paylaşın lütfen.
 
Son düzenleme:
Üst