Spermin geri akması hamileliği engellermi ?

İlişkide Sperm geri kaçması Sperm geri gelmesi kadınlar kulübü hamileliğe engel mi ?

Bebek sahip olmak isteyen birçok çift, vajinadan akan spermanın bir problem teşkil ettiğine inanmaktadır. Bu endişeyle ilgili sitelerimize sıklıkla sorular almaktayız. İlişki sonrası sperm neden akar, ilişki sonrası spermin geri akması normalmi,ilşki sonrası sperm akması kısırlıkmı gibi . Bu makalemizde çiftlerin merak ettiği bu sorula detaylarıyla değineceğiz.

Daha önceki makalelerimizde gebeliğin nasıl oluştuğu ile ilgili bilgiler vermiştik. Gebe kalmak için bir kadının sağlıklı yumurtaya , erkeğin ise sağlıklı sperme sahip olması gerekmektedir. Yumurta kadınların üremesi için gereklidir. İki adet ortasında gerçekleşir . İki adet ortasında gerçekleşen yumurtlama kadının en çok doğurganlığa sahip olduğu gündür. Bu günlere verimlilikten dolayı altın gün denmektedir. Yumurtlama ile ilgili bilgiler sitemizde mevcut . Sağlık kategorimizi inceleyerek yumurtlama ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sperm neden geri akar ?

Bir erkeğin ejakülatı sadece sperm hücrelerinden ibarettir. Bir erkek boşaldığında, başlangıçtaki kuvvetli semenlerin bir kısmı vajina içine hızlı bir şekilde yüzer. Geri kalanı geri dışarı akar. Gerçek şu ki bir yumurtayı gübrelemek için 1 den fazla sperm hücresine ihtiyacınız yok. Bazı sperm hücreleri vajinanın arka tarafında tutulur, bazıları rahim ağzına kadar yol alır ve bazıları uterusa girer ve yumurta döllemek için fallop tüplerine yolculuk yapar. Buna ek olarak, bu sperm hücreleri koşullara bağlı olarak ilişkiden 3-5 gün sonra bile canlı kalabilirler. İyi haber şu ki, sperm sızıntısı hamile olma şansınızı hiç azaltmıyor.

Boşalmadan sonra, semenin orijinal kalınlığı jel benzeri bir kıvamdan yaklaşık 20 dakika içinde daha sıvı bir şekle dönüşecektir. Bu sıvılaştırma, sperm hücrelerinin rahim ağzı mukusundan yumurtaya doğru daha serbestçe yüzmesine yardımcı olur.

Peki, hamilelik hala mümkün mü?

Çoğu kadın, ilişkiden hemen sonra bir miktar deşarj olduğunu farkeder ve bazıları infertiliteye neden olduğunu düşünür. İlişkiden sonra vajinadan çıkan sıvı ejakülatın bir parçasıdır. İlişki sonrası spermlerin geri aktığınızı görebilirsiniz . En hızlı sperm çoktan yumurtaya ilerlemek için yol almıştır. Normal sperm sayısına sahip bir erkek için, her boşalma için en az 20 milyon sperm vardır! Bu, spermlerin çoğunun sızıntı yapmasına rağmen hala içinizde yüzen çok sayıda sperm olacaktır. Yani endişelenmenize gerek yok.

ilişkiden sonra spermlerin hılı bir şekilde ilerlemesini sağlamak için kalçanızın altına bir yastık yerleştirin. Bu teknik yerçekimini kullanarak spermin servikse erişmek için daha hızlı yüzmelerine yardımcı olur ve uterus ve fallop tüplerine geçmesini sağlar. İlişki sonrası en az 15 en fazla yarım saat uzanmak spermin servikse ulaşması için yardımcı olabilir.

Unutmayın, hamile kalmak için yalnızca iyi bir sperm gereklidir, ilişki sonrası spermin geri akmasının hiç bir sakıncası yoktur. Eşinizle birlikte bu anın keyfini çıkarmaya çalışın ve endişelenmeyin. Sevgili okurlarımız ilişki sonrası spermin geri akması ile ilgili sorularınız var ise bizlerle bu başlık altından paylaşabilir, sorularınıza en kısa sürede yanıt alabilirsiniz.

İlişkide Sperm geri kaçması Sperm geri gelmesi kadınlar kulübü hamileliğe engel mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir