Kömür sabununun faydaları nelerdir ?

Sağlık ve güzellik dünyasındaki son trendleri takip ediyorsanız, kömür sabununu duymuş olmalısınız. Güzellik uzmanlarına göre, kömürün cilt tedavisine doğal olarak yardımcı olabilecek bazı etkili ve önemli özellikleri vardır. Aktif kömür, güzellik sektörünü yepyeni bir seviyeye taşımak için getirilen en yeni bileşendir. Aktif kömür uzun zamandan beri ilaçların, tehlikeli kimyasalların ve yılanların zehirlenmesini tedavi etmek için tıbbi alanda kullanılmaktadır. Aktif kömür, normal odun kömürüne benzer. Tek fark, aktif kömürün tamamen tıbbi kullanım için yapılmış olmasıdır . Kömür sabunu olarak kullanıldığında, gözenekleri sıkılaştırmaya , pürüzsüz bir cilde kavuşmaya ve cildin elastikiyetini iyileştirmeye yardımcı olur.

 

Gün boyunca, kir, toksinler gözeneklerinizin üzerine yerleşir, bu da onları daha belirgin ve genişlemiş görünüme kavuşturur. Aktif karbon, kirleri çekmeye ve gözeneklerinizi küçültmeye yardımcı olur. Siyah nokta ve sivilce sadece gençlerin problemi değil, neredeyse her yaş grubunda ve cinsiyette görülebilir. Bu nedenle, eğer bu tür sorunlardan da muzdaripseniz, o zaman cildiniz için doğal bir tedavi olarak kömür sabununu kullanabilirsiniz. Kömür sabunu, cildinize zarar vermeden istenmeyen kirleri ve toksinleri ortadan kaldırmanıza yardımcı olur. Açık havada dolaşmayı çoğumuz severiz ancak , duman, toz ve kirliliğe maruz kalabiliriz. Kömür sabunu kullanarak cildinizi bu potansiyel risklerden koruyabilirsiniz. Kömür sabunu kullanımı söz konusu olduğunda, insanlar sıklıkla cilt tipinin önemli olup olmadığını merak eder.. İnsanların çoğu, cilt tiplerine uygun olmayan herhangi bir ürünü tercih etmez. Ancak, çeşitli araştırmacılar, kömür bazlı sabunun neredeyse her tür cilt için uygun olduğunu kanıtlamıştır. Sadece cildinizi nemlendirmenize ve beslenmenize yardımcı olmaz, aynı zamanda hassas bir cilt tipiniz varsa bakınıda üstlenir.

Hepimiz cildimizin zamanla gücünü yitirdiğini biliyoruz ve hiç şüphesiz gevşek ve sarkık cilt yaşlılığın başladığını gösteren kuvvetli bir septomdur. Bu nedenle, cildin gevşekliğini azaltmak için en erken zamanda ölçülebilir adımlar almanız önemlidir. Bir çok insna yaşlanma karşıtı olarak kömür sabunu kullanmaktadır. Sizde kömür sabunu kullanarak cildin elastiyesesini artırabilir, cildinizin genç görünmesini sağlayabilirsiniz. Kömür sabunu sadece cilt üzerinde etkili değil kömür şampunlarıda saç üzerinde bir çok olumlu etkiye sahiptir. Saçların hasarını önlediği gibi kepek oluşumunuda gidermektedir.

Kömür Sabunu, bakteriler, kimyasallar ve cildin yüzeyine kir gibi mikro partikülleri çıkarır. Aktif Kömür, diğer yandan, derinin içinden derinde yer alan kirleri çıkarabilir. Zamanla, toksinlerin ve kirlerin birikmesi gözeneklerinizin daha büyük ve daha belirgin hale gelmesine neden olabilir. Gözenekleri çekerek ve temizleyerek, Kömür Sabunu zamanla görünümünü küçültebilir.Aktif kömür, yağ ve kiri emmesi nedeniyle yağlı ciltler için harikadır.Ayrıca, kömürün kızarıklık ve tahriş olmuş cildi yumuşatma yeteneği, hassas cilt tipleri için de ideal olmasını sağlar! Bunların yanı sıra ciltteki ölü derileri temizler. Bu peeling etkisi, cilt lekelerini etkili bir şekilde temizler ve gözeneklerin boyutunu azaltır.

Kömür sabunu cildi sıkılaştırır . Aynı zamanda doğal olarak cildi nemlendirir ve kuru cildi besler. Ayrıca, hassas cilt tipi için de uygundur. Yüzdeki cilt alerjilerini ve kızarıklığını etkili bir şekilde tedavi eder. Kömür Sabunu cilt lekelerini temizler. Gebelikten kaynaklı yada güneşin ışınlarından kaynaklı lekeler geliştirdiyseniz kömür sabunu kullanın. Cilt lekelerinin kömür sabunu ile geçtiğini göreceksiniz. Sivilce ve akneler her yaş ve cinsiyetteki insanları etkilemektedir. Cildinizdeki sivilcelerden kurtulmak istiyorsanız kömür sabunu kullanabilirsiniz.Diğer taraftan, sivilce cilt yüzeyinde bulunan gözenekler, kir ve bakterilerden kaynaklanır. Ayrıca yüzeydeki aşırı sebum / yağın yanı sıra sağlıklı bir beslenme eksikliğinden de kaynaklanır. Kömür sabununun cildinize uygulanması bu problemi çözmenize yardımcı olacaktır. Süper emiciliğe ve antibakteriyel özelliklere sahip olan bu sabun tüm cilt sorunlarına iyi gelmektedir.

Kömür sabunu fazla yağı emer ve ciltteki kiri temizlemeye yardımcı olur. Ayrıca, istenmeyen yağı yüzden etkili bir şekilde çıkarır. Görüldüğü üzere kömür sabununun cilt üzerindeki faydası çok fazla. Cildinize kömür sabunuyla bakım yapabilir, bir çok cilt problemini ekarte edebilirsiniz. Ayrıca kömür sabunu kullanarak zamana meydan okuyabilir, yaşlanmayı geciktirebilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir