Gebelikte 34. hafta belirtileri nelerdir ?

Bu hafta, bir çok heyecan verici şey var. Bebeğiniz doğmak için neredeyse hazırdır ve pratik olarak, sadece hastane çantasına koyulacaklar hakkında değil, doğum planınız hakkında düşünmeye başlama zamanıdır! Hamilelik boyunca normal bir şekilde hareket etmeye devam etmeli ve siz bu hareketleri hissetmelisiniz. Doğum yaklaştıkça bebeğinizin yeri dar olacağından hareketlerinde yavaşlama olabilir.

 

34 Hafta kaç haftalık hamileliktir.

34 hafta hamile yedi ay ve yaklaşık iki hafta hamileliktir..

Doğumdan önceki bu son günlerde muhtemelen yorgun hissedersiniz. Hızla değişen vücudunuz, gece boyunca sabit tuvalet molaları ve doğumla ilgili veya annelikle ilgili endişeleriniz düşündüğünüzden kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Uykusuzluk konusunda endişe verici bir nokta yoktur, çünkü size veya bebeğinize zarar veremez ve uyumadığınız için endişelenmeye başladığınızda uykusuzluk kısır bir döngü olabilir.

 

34 hafta hamile semptomları

uyku problemi

sık idrara çıkma

yorgunluk

siyatik

nefes darlığı

mide ekşimesi ve hazımsızlık

Doğuma yaklaştıkça, vajinal akıntıda bir artış fark edebilirsiniz. Diğer pek çok semptomda olduğu gibi, bu da pelvik bölgeye kan akışını arttıran hamilelik hormonlarından kaynaklanmaktadır. Akıntı zararsızdır ancak çamaşırınızı sık sık değiştirin .Çamaşırnız ıslak kalırsa enfeksiyon kapabilirsiniz.Vücudunuzda kaşınan kırmızı çatlaklar görünebilir. Dayanılmaz kaşıntılar için hekiminize danışarak losyonlar merhemler kullanabilirsiniz.

Hamilelik sırasında birçok kadının yaşadığı bulanık görüşten hamilelik hormonları sorumludur. Göz yaşartıcı üretimindeki düşüş, gözlerinizi tahriş ve kuru bırakabilir, görüşünüz her zamankinden daha bulanık görünebilir. Üçüncü trimesterin son birkaç haftasına doğru ilerlerken, göğüsleriniz daha dolgun hale gelebilir, cildi gererek kaşınmaya başlar.Göbeğiniz ve göğüsleriniz büyüdükçe, cildiniz uzanır ve gerilmeleri fark edebilirsiniz

34. haftada, bazen kramp veya kasılma gibi bir his hissedebilirsiniz. Eğer bu kasılmalar düzensizse ve pozisyonları değiştirdiğinizde geçerse , o zaman Braxton Hicks denilen kasılmalar olabilirler.Taşıdığınız ekstra ağırlığa ve doğumunuza hazırlık olarak bağlarınızı, kaslarınızı ve eklemlerinizi rahatlatan hamilelik hormonlarının bir sonucu olarak 34 haftada bel ağrısı hissedebilirsiniz.

Bebeğin lanugolarının çoğu, vücudun çoğunu kaplayan tüylü ortadan kayboluyor. Bazıları hala doğumda olabilir, ancak muhtemelen kısa bir süre sonra ortadan kaybolacaktır. Bebeğin gözleri, ışığa tepki olarak artık genişleyebileceği ve daraltılabileceği noktaya kadar gelişmiştir. Bebeğinizin akciğerleri de iyi oluşmuştur.Kasılmalarınız başlarsa, doktorunuzu aramalısınız. Bebeğiniz bu noktada preterm sayılırken, bazı kadınlar erken doğum yapabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir