Gebelikte 19. hafta belirtileri nelerdir?

Hamileliğin 19 haftasında, ultrason taraması için sabırsızlanıyorsunuz. Çünkü bebeğinizin cinsiyetini artık göreceksiniz. 19. haftasında devam eden tüm gelişmelere hayran kalacaksınız. Bu heyecan verici ! 19 haftalık gebe semptomlar şiddetli değildir. Yuvarlak ligaman ağrısı, 19 haftalık hamile karnınızdaki rahatsızlıktır. Bebeğinize uyum sağlamak için kaslarınızdan kaynaklanır. 19 .haftada, bebeğinizin karnınızın içindeki hareketi muhtemelen sizin için farkedilir hale geliyor.19 haftalık hamilelikte, kilo artışı sizi endişelendirmeye başlayabilir. Kilonuzda artış yada düşüş varsa mutlaka hekiminizle konuşun.

 

 

19 Haftalık Hamilelik Kaç Aydır?

 

19 hafta hamilelik dört ay ve yaklaşık bir haftalık hamileliktir.

 

19 haftalık hamilelik semptomlar

 

İkinci üç aylık döneminizde, 19. hafta boyunca bu semptomlarla karşılaşabilirsiniz:

yorgunluk
sık idrara çıkma
kilo almak
genişletilmiş göğüsler
karnınızın karanlık çizgi
uyku problemi
baş ağrısı
baş dönmesi

 

19 haftalık fetüsünüz vernix caseosa adı verilen cildi üzerinde koruyucu bir kaplama geliştiriyor. Yağlı ve beyazdır doğum sonrası bebeğinizin cildinde bu mumsu kaplamayı görürüsünüz. Bu kaplama bebeğiniz için faydalıdır. Bebeğinizin böbrekleri idrar üretiyor. Beyninin duyusal kısımları gelişiyor. Ve başının üstündeki saçlar ortaya çıkmaya başlıyor. Gebeliğin bu haftasında mide bulantısı muhtemelen geçmiştir. Şayet hala mide bulantısın dan müzdaripseniz Zencefil ve nane gibi doğal ilaçlar daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir, ancak doktorunuza danışadan tüketmeyin.Daha küçük, daha sık yemek yemek, bulantıları hafifletmeye yardımcı olabilir.

Gebeliğin 19 . haftası uykusuzluk probleminiz olabilir.Sık idrara çıkma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Gündüz ve gece boyunca rahatlamanıza yardımcı olacak bazı stres azaltıcı nefes egzersizleri deneyin.Vücudunuzdaki artmış kan akışı nedeniyle, normalden daha sıcak olacaksınız ve daha çok terlediğinizi fark edebilirsiniz. Kıyafetlerinizi hafif ve serin tutun ve bol su içiin.Hamileliğiniz sırasında bir noktada mantar enfeksiyonu geçirmeniz olasıdır. İç çamaşırınızı sık sık değiştirin. Gebeliğin 19. haftası kabızlık probleminiz de olabilir. Bu nedenle lifli besinler tüketmenizi öneriyoruz.

Gebeliğin 19. haftası iştahınızda artılş olacaktır. Ayrıca kendinizi yorgun hissedebilrsiniz. Ara ara baş dönemeleriniz olabilir. Baş dönmesi aneminin septomu olabiliyor bu nedenle mutlaka kan değerlerinize baktırın. Demir içeren besinler tüketmeye özen gösterin. Sevgili okurlar gebeliğin 19. haftası gebelik belirtileri başlıklı makalemizi incelediniz. KOnuya dair soru ve yorumlarınızı bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilir, sorularınıza en kısa zaman da yanıt alabilirsiniz. Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir