Doğurganlık seviyesi zayıfken hamile kalınır mı

Birçok kadının hamile kalmasına yardımcı olmak için özel tıbbi tedaviye ihtiyacı vardır. Bu tür tedaviye fertilite tedavisi denir. Kadınların hamile kalmasına yardımcı olabilecek birçok çeşit doğurganlık tedavisi vardır. Doğurganlık tedavisi ile ikizlerle veya daha fazlasına gebe kalınabilir.Sigara ve kilo gibi şeyler doğurganlığınızı etkileyebilir. Hayatınızda belirli değişiklikler yapmak doğurganlık tedavisi olmadan hamile kalmanıza yardımcı olabilir.

 

 

Doğurganlık tedavisi birçok kadının hamile kalmasına yardımcı olur. Ancak, bazı sorunlara da neden olabilir. En ciddi sorun çoğul gebeliklerdir.Bazı doğurganlık tedavileri, aynı anda birçok yumurtayı serbest bırakmanıza neden olabilir. Bu yumurtaların her biri sperm ile döllenmiş olabilir, bu da sizi birden fazla bebeğe hamile bırakabilir. Çoğul gebeliğe sahip olmak sizin ve bebeğiniz için ciddi sorunlara neden olabilir. Doğurganlık tedavisi erken doğum , düşük doğum ağırlığı ve doğum kusurlarını içerir . . Doğurganlık tedavisinin riskleri konusunda hekiminizle konuşun.

 

Birkaç çeşit doğurganlık tedavisi vardır. Sizin veya eşinizin üreme sisteminin parçalarını onarmak için ameliyat. Örneğin, yumurtalarınızın yumurtalığınızdan uterusunuza gitmesine yardım etmek için Fallop tüplerinde ameliyat gerekebilir.Kontrollü ovaryan hiperstimülasyon ve İn vitro fertilizasyon. Kontrollü ovaryan hiperstimülasyon vücudunuzun yumurtlamasına yardımcı olmak için ilaç kullanan bir tür doğurganlık tedavisidir. Kullanılan ilaçlar şunları içerir: Klomifin sitrat (ayrıca klomifen, Clomid veya Serophene olarak da adlandırılır) Kadınların yumurtlamasına yardımcı olmak için kullanılan en yaygın ilaçtır. İlaca karşı yan etkileriniz olabilir, mide bulantısı karamsar hissetmek, sıcak basmaları ve ağrılı göğüsler gibi. Bu ilaçları kullandığınız dönem hekiminiz ilişkiye gireceğiniz günler konusun da sizi bilgilendirecektir.

 

Bazı doğurganlık sorunları diğerlerine göre daha kolay tedavi edilir. Genel olarak, bir kadın yaşlandıkça, özellikle 35 yaşından sonra gebe kalma şansı düşer. Kadınlarda doğurganlık sorunları için tedaviler, kadının hamile kalmasını engelleyen şeylere bağlıdır . Gelişmiş doğurganlık tedavi seçeneklerine basitçe, her zamankinden daha fazla ve çeşitlidir. Bir dizi ileri yardımlı üreme teknolojisi ve ayrıca ( akupunktur , doğurganlık danışmanlığı, Verimli Yoga ve beslenme programımız dahil olmak üzere) diğer destek hizmetleri , ailenizi oluştururken başarılı olmanız için gereken her şeyi sağlar. İnfertilitenin tüm nedenleri düzeltilemese de, hamilelik hala sağlanabilmektedir. Yardımcı üreme teknolojisini ve doğurganlığı düzeltmek için diğer prosedürleri içeren eksiksiz bir dizi sunmaktadır:IUI veya intrauterin inseminasyon,İn vitro fertilizasyon (IVF) ,Yumurta bağışı gibi.İnfertilite cerrahi prosedürleri, kısırlık veya gebelik kayıplarına yol açabilecek birçok fertilite problemini ve anatomik anormallikleri düzeltmeye yardımcı olabilir.

 

Daha sıklıkla, yumurtlama problemleri, fertilite ilaçlarının kullanımı ile çözülebilir. Erkek faktörü infertilitesi, açıklanamayan doğurganlık sorunlarında aşılama seçenektir.İnfertilite tedavisi mevcuttur ve bebek sahibi olmak isteyenlere umut vericidir. Düzenli olarak ilişkiye girdiğiniz halde 1 yıldır çocuk sahibi olamıyorsanız mutlaka bir hekime görünün. Sevgili okurlar doğurganlık tedavisi ile ilgili makalemizi incelediniz. Konuya dair soru ve yorumlarınızı bizlerle bu başlık altın dan paylaşabilir, sorularınıza en kısa zamandayanıt alabilrisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir