Bebeğin cinsiyetini tahmin etme yöntemleri

Hamilelik sürecinin en heyecan verici kısımlarından biri bebeğinizin cinsiyetini öğrenmektir. Çoğu insan, mümkün olan en kısa zamanda bebeğinin cinsiyetini öğrenmek ister.Bebeğinin cinsiyetini öğrenmek için sabırsızlanan ebeveynlerin seçenekleri var. Ultrasonlar. Kan tahlili. Amniyosentez. Ancak bir çok ebeveyn süpriz olmasını ister.Cinsiyet belirleme hakkında geçmişten günümüze kadar gelmiş bir çok inanış var.Bunun birçoğu zararsız ve hatta eğlenceli olsa da, hayal kırıklığı yaşamanız muhtemeldir.

 

 

Bir bebeğin cinsiyetini belirlemek her zaman ebeveynler için bir merak noktası olacaktır. Bebeğin cinsiyetini belirlemek için testler geliştirilmiştir, ancak çoğu insan fetüsün cinsiyetini tahmin etme konusunda bazı efsanelere güvenmeyi hala sever.Her ne efsaneler doğru olmasa da, bir çok bebek bekleyen anneler arasında hala popülerdirler!

İlk ultrasonınızdan önce bile, doktorunuzun bebeğinizin kalp atış hızını ölçmek için muhtemelen bir doppler kalp monitörü kullanacaktır. Her şey yolundaysa, kalp atım hızı dakikada 120 ile 160 atış arasında olmalıdır. İnanışa göre 160 a yakın bir kalp atış hızının bir kız bebeğe sahip olacağınıza 120 ye yakın bir kalp atışının da bir erkek bebeğe sahip olacağınız anlamına geliyormuş.

Efsane: Bir kadın şiddetli sabah baş ağrılarından şikayet ederse, bir kız çocuğu olabilir.

Gerçek: Bu efsanedir. Bir kadın sabahları şiddetli baş ağrısı yaşıyorsa, yüksek tansiyona sahip olma olasılığı daha yüksektir!

Efsane: Bir kız bebek taşıyorsanız, karnınız daha yüksekte olur, bebeğiniz erkekse karnınız daha aşağıda olur.

Gerçek: Bu efsaneyi destekleyen hiçbir bilimsel çalışma ya da deney yoktur.

Efsane: Hamile kadının çikolata vb. Tatlılara karşı yüksek bir eğilimi varsa, bir erkek çocuğu doğurur, tuzlu ve ekşi yiyeceklere yönelmek ise bir erkek çocuğun varlığını gösterebilir.

Gerçek: Bu efsane özellikle doğru değildir, çünkü bazı insanlar şekerlemeyi diğerlerinden daha çok sever.

Efsane: Kızlar erkeklere göre daha fazla rahmin içinde sakindirler . Eğer bebek daha fazla hareket gösterirse, o zaman erkek olur ve eğer daha çok sakin kalırsa, bir kız olur.

Gerçek: Bu efsane yanlıştır çünkü bebeğin uterus içindeki hareketleri diğer birçok faktöre bağlıdır.

Efsane: Yüzünüz yuvarlak, pembe ve eskisinden daha dolgun ise, bir kız çocuğunuz olacak.
Gerçek: Yüzün şekli kesinlikle bebeğin cinsiyetini belirleyemez. Ve eğer çok fazla kilo aldıysanız, yüzünüz dolgun gözükebilir.

Efsane: Ay Takvimi, bebeğin cinsiyetini belirlemek için annenin yaşını ve gebe kalma ayını hesaba kattığına inanılmaktadır.

Gerçek: Bunun için çok az bilimsel destek olsa da, yöntemin 50 doğru olduğuna inanılmaktadır. Ama% 50 bile yeterince iyi olamaz, değil mi?

Efsane: Şiddetli sabah bulantınız varsa kızınız olacak. Bu teori çağlardan beri var olmasına rağmen, son çalışmalar bir şekilde onu desteklemiştir.

Gerçek: Sabah hastalıklarından muzdarip kadınlar hiperemezis gravidarum var, bu nedenle kız çocuklarının doğum yapması muhtemeldir. Nedeni: anne kız bebek taşıyorsa sabah bulantısını tetikleyen HCG seviyeleri artar.

Alyans testi : Bu test, bir alyansın bir iplik veya saç parçasına geçirilmesini içerir. Sarkan yüzüğü, uzanırken hamile olan anne karnında tutun. Eğer yüzük sarkaç gibi ileri geri sallanırsa, gebenin bebeği erkektir.Halka güçlü bir dairesel hareket halinde dönerse, bir kızı taşıyor.

Gerçek: Bilimsel hiç bir gerçekliği yoktur.

Bebeğin cinsiyetini belirlemek için iki yöntem vardır. Birincisi invaziv testin bir parçası, yani CVS veya amniyosentez (iğne testi). Bu testlerden biri daha sonra kromozom anormallikleri öğrenmek için gerçekleştirildiği takdirde cinsiyet kromozomları da (kız ve erkek çocuklar için XY için XX) bebeğin cinsiyetini belirlemek için kontrol edilebilir. Bu son derece kesin, ancak bu invaziv test, sadece bebeğin cinsiyetini bulmak için gerçekleştirilemez.Diğer en yaygın bilimsel yöntem, genellikle 16-17 haftadan itibaren ultrason taramasıdır. Doktorun deneyimine bağlı olarak % 95 in üzerinde doğruluk payı vardır.Ultrason – yüksek frekanslı ses dalgaları, bebeğinizin rahmin içinde iken görüntüleri üretir inkar edilemez bilimsel ve son derece doğrudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir