Ayak şekillerine göre kişilik analizi

 

Hepimiz avuç içi okumasını duyduk, değil mi? Avucunuzu bir okuyucuya gösterirsiniz, çizgilere bakarlar ve karakterinizi değerlendirirler, geleceğinizi tahmin eder ve etrafınızdakilerle ilgili bir fikir verirler.Bununla birlikte, avuç içi okuma falının tümüne aşina olsanız da, daha önce hiç böyle bir şey duymadığınızı garanti edebiliriz. Ayaklara bakarak kişilik analizinde bulunmak . Ayak parmaklarınızın sağlığınız ve kişiliğiniz hakkında size çok şey anlatabileceğini biliyor muydunuz? Bazı çalışmalara göre, ayak parmaklarınızın uzunluğu ve şeklinin kişiliğiniz hakkında pek çok ipucu verdiğini söylüyor. Bir insanı tanımak kolay değildir. Ancak, kişinin kişiliği hakkında adil bir fikir edinmenin bazı yolları vardır. Kişinin ayağına bakarak kişiliği hakkında bazı önemli şeyler öğrenebilirsiniz. Ayaklar , bireyin karakteri ve kişiliği hakkında önemli bilgileri açığa çıkarabilir .

Yüzü veya avuç içi okuma hareketi antik çağlardan beri popüler olmuştur. Ancak, ayaklarınızın şeklinin bile kişiliğiniz hakkında heyecan verici şeyler ortaya çıkarabileceğini biliyor muydunuz? Evet bu doğru. Ayaklarınızın şekli, ebadı ve konumu sizinle ilgili birçok şeyi ortaya çıkarır.Aşağıda, kişiliğiniz hakkında ortaya koydukları şeylerle birlikte 10 farklı ayak tipi belirtilmiştir.

Ortak şekilli ayak

Roma ayağı olarak da bilinen bu tip ayak, dengeli bir vücuda sahip insanların karakteristik özelliğidir . Sosyal yapısına sahip dışa dönük insanlar için tipiktir . Bu tip ayaklara sahip olanlar yeni şeyler öğrenmeye ve entelektüel, teşvik edici ve yenilikçi deneyimlere katılmaya isteklidirler. Bu ayak şekli olanlar, yeni kültürleri keşfetmeyi ve yeni bilgilerle zenginleşmeyi severler. Bu insanların dezavantajı, tuhaf davranışlar göstermelerine yol açabilecek kendilerine aşırı güvenlerinin olmasıdır.Kişiliklerinde onları çok karizmatik yapan bir ışıltı var. Çok canayakın, iyi dengelenmiş ve yaşamlarında iyi organize edilmişler. Ne söyleyeceklerini ve her durumda nasıl davranacaklarını bilirler . Bu, düz bir çizgi oluşturan üç ilk parmağı bulunan en yaygın ayak şeklidir. Bu gibi ayakları olan insanlar genellikle arkadaş canlısı ve sosyaldirler.

Kare şeklindeki ayak

Kare şeklindeki ayak, ayak başparmağı dahil her bir ayak uzunluğunun neredeyse aynı olduğu , biraz geniş olan bir ayak türüdür. Aynı zamanda Köylü Ayağı olarak da adlandırılır. Bu tür bir ayağı olan insanlar genellikle çok temkinli olarak kabul edilir. Herhangi bir işlem yapmadan veya herhangi bir karar vermeden önce, her küçük ayrıntıyı analiz ederler . Çok makul ve pratik olma eğilimindedirler. Ayrıca her durumda çok sakin kalırlar ve çok güvenilir oldukları düşünülür. Ve genellikle çok analitik insanların karakteristiğidir. Bu insanlar kendilerini anlık dürtülerin etkilemelerine izin vermiyorlar ve daima çok katı ilkelere dayanarak karar veriyorlar.

Yunan Ayağı

Bu ayak şeklindeki insanlar liderlik özelliklerine sahiptir. Daha yaratıcı ve zorluklara ve maceralara açıklar. İşlerin yoluna gitmesini istediklerinden, bazen tahrik edici olabilir ve otoriter davranabilirler.Genellikle sporcularda, sanatçılarda veya konuşmacılarda görülür.Bu tip ayak, ikinci parmağı daha uzundur. . Diğer ayak parmaklarına kıyasla ayağın ekseninden daha belirgin görünüyor. Bu tür bir ayağı olan kişiler çok aktif, sportif ve yaratıcı düşünceli insanlar . Aktiviteyi severler ve oldukça kolay bir şekilde heveslenirler. Ayrıca başkalarını cesaretlendirerek ve motive ederek çok yetenekliler.

Gergin Ayak

Bu ayak şekline sahip insanlar karamsar ve itici olma eğilimindedirler. Gergin ayak parmaklarına sahip bir kişi, başparmağın ayak parmaklarının geri kalanından uzak durduğu ve aralarında önemli bir boşluk bulunan bir ayak şekline sahiptir. Doğadan şiddetle bağımsız olarak, bu insanlar yalnızca dışarıda olduklarında mutlu olurlar ve her tür sınırdan nefret ederler. Argümanları severler . . Bu tür bir ayağı olan insanlar genellikle kendi başlarına olmaktan ve özel alanlarının tadını çıkarmayı severler. Çok gizlidirler ve başkalarıyla paylaşmazlar. Çok itici ve ruh halleri üzerinde kontrol sahibi değiller.

Mısır Ayağı

Mısır ayak şekli, ayak parmaklarınızın mükemmel şekilde hizalanması ile karakterize edilir. Bu tür bir ayağınız varsa, gizemli biri olduğunuz söylenebilir.İçsel düşüncelerinizi mutlaka ortaya çıkarmazsınız ve her şeyi kendinize saklamak istersiniz.Eğer bu ayak şekline sahipseniz, tüm ayak parmaklarınızın bir arada mükemmel bir çizgi oluşturduğu ve ayak başından başlayarak her bir parmağın bir öncekinden daha küçük olduğu anlamına gelir. Kişiliğiniz hakkında ne söylüyor? Bu ayakları olan insanlar ruh halindeki değişimlere eğilimlidir. Onlar yalnızlar ve çok gizli olabilirler, kendileri hakkında hiçbir şey açığa vurmaktan hoşlanmazlar.

Baş parmağınız diğer ayak parmaklarınızdan çok daha uzunsa, zeki ve yaratıcı olduğunuz söyleniyor.Bir şeyleri farklı açılardan görebiliyorsunuz ve hiç bir zaman fikirlere kapılmıyorsunuz. Olumsuz tarafı, odaklanmada sorun yaşayabilirsiniz.İkinci parmağınız ne kadar uzunsa, o kadar çok liderlik niteliğine sahip olursunuz.Üçüncü ayak parmağınız nispeten uzunsa, özellikle iş yerinde inanılmaz derecede enerjik ve becerikli olduğunuz anlamına gelir. Ayak parmağı kısa ise, hayattaki zevklerin tadını çıkarırsınız. Dördüncü ayak parmağınız tamamen ilişkilerle ilgilidir. Uzun, düz bir dördüncü ayak parmağı, ailenin yaşamınız için çok önemli olduğunu gösterir. Kısa bir dördüncü ayak parmağı, aile ve ilişkilerin sizin için daha az önemli olduğu anlamına gelir – odak noktanız başka yerdedir.Küçük parmağını ayırabilen insanlar, hayatlarında sürekli bir değişiklik ararlar. Çok kolay sıkılıyorlar ve bu zihniyet çoğu zaman kendilerini mutsuz hissettiriyor. Genellikle çok karamsarlar.Küçük parmağın altındaki bir nasır, sorumluluk yükünün bir işaretidir.Son derece geniş ayakları olan insanlar genellikle çalışkandır.Yüksek kemerli ayaklar entelektüel bir kişiliğin ve kendine bağlı bir insanın simgesidir.Düşük kemerli ayakları olan insanlar gerçekçidir.Ayak ve tırnakların şekli ve büyüklüğü karakterin görünüşe göre kolayca farkedilmeyen yönlerinin bir yansımasıdır. Örneğin, ayakları küçük olanlar iyi hayatı sever ve girişimci bir yaşam tarzına sahip olmayı, iş dünyasında ve yeni girişimlerde başarılı olmayı severler. Ayak parmakları büküldüğünde, teslim olma sinyalini yansıtırlar. Uzun şekilli ayaklar hırsı ifade eder ve büyük bir ayak parmağı yüksek bir rasyonellik seviyesini sembolize eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir